תפריט

אז החלטתם לפנק את העובדים עם מתנות מקוריות לחג. אבל, מאיפה מתחילים? יש כל כך הרבה משתנים שנכנסים כאשר אתם מחפשים מתנות טובות לצוות שלכם, ולפעמים זה באמת יכול להיות יותר מדי מבלבל.

לכן, הכנו לכם 5 טיפים שיעשו לכם סדר ויעזרו לכם להעניק מתנות מקוריות לצוות העובדים שלכם, כך שתצאו גם אתם וגם הם מרוצים מאוד:

  1. הגדירו תקציב קבוע - כדי למנוע אי נעימויות בעבודה, שימו לב שיש לכם תקציב מוגדר שמוקדש כולו למתנות לצוות. במקרה שלא תעשו זאת, יוכלו להיווצר מצבים בהם במשך שנים של עבודה תעניקו לעובדים שלכם מתנות בתקציבים שונים - שלא נאמר נמוכים יותר. במידה ופתאום תהיה ירידה באיכות המתנה לאורך השנים, מורל העובדים הקבועים שלכם עלול להיפגע אם הציפייה שלהם הייתה למתנה בשווי גבוה ממה שקיבלו. 

לכן, בזמן שאתם מחלקים תקציבים חודשיים או שנתיים, תבדקו קודם מתי תרצו להעניק מתנות לצוות שלכם, כדי שתדעו כמה תקציב תצטרכו להשקיע בנושא (לדוגמא: האם רק בחגים גדולים כמו ראש השנה ופסח, או גם במועדים שפחות נהוג להעניק בהם מתנות כמו שבועות, יום האהבה, או אפילו סוף/תחילת שנה). כמו כן, כדאי לחשוב גם על תקציב לימי ההולדת של העובדים שלכם - כדי שגם לא תשכחו אותם, וגם כדי שתשמרו על אחידות, מה שמביא אותנו לטיפ הבא.

  1. שמרו על אחידות - כמובן שתמיד מומלץ להעניק מתנות מקוריות לעובדים שלכם, אבל חשוב גם לוודא שהן לא מקוריות ושונות האחת מהשנייה. אנחנו יכולים להבין כמה מפתה זה להעניק מתנה טובה יותר לעובדים מועדפים, אבל במקרה כזה אתם מסתכנים בלהעליב עובד אחר. לפני שאתם קונים מתנות, קחו בחשבון את כל העובדים שלכם וחשבו איזו מתנה תתאים לכל הצוות שלכם, מכל הבחינות - גיל, מגדר וכל פרמטר אחר. ברגע שתתחשבו בכל העובדים שלכם, תוכלו לוודא שכולם מרוצים ונהנים מהמתנות שלהם.

  1. תחשבו פרקטי - כשאתם מחפשים מתנות לצוות שלכם, חשוב להביא מתנות שבאמת ישמשו אותם ולא סתם ישכבו במגירות המשרדיות שלהם. חשבו - מה כולם ישמחו לקבל, אבל גם ישמחו לעשות בו שימוש? בין אם מדובר במארז מפנק שמותאם לחג ספציפי, צילייה שתשמש אותם בעונת הקיץ או אפילו יין משובח שיהנו ממנו בערב משפחתי, חשוב שלמתנה יהיה שימוש, מאחר ולא כל העובדים שלכם ישמחו לקבל מתנה לנוי. בנוסף, ברגע שתביאו מתנה פרקטית לעובדים שלכם, תהנו מעוד יתרון - בכל פעם שהם ישתמשו במתנה, הם יזכרו אתכם לטובה, כך שהיא תשרת אתכם לזמן רב.

  1. מקורי, לא מקרי - חשוב שתעניקו לעובדים שלכם מתנות מקוריות. החשיבה האקסטרה שתשקיעו תעזור להרים את המורל של הצוות שלכם ותראה להם שחשבתם עליהם מבעוד מועד ולא רק קניתם משהו כדי לצאת ידי חובה. מתנה מקורית לעובדים תבדל אתכם ממקומות עבודה אחרים, תיצור דיבור וציפייה בקרב העובדים שלכם, ותוסיף לכם נקודות זכות כמעסיקים.

  1. העניקו את המתנה בעצמכם - בתור מעסיקים, לא כדאי לכם רק להניח את המתנות על שולחנות העובדים, או לתת לעובד אחר לבצע את המסירה. תתנו את המתנות שקניתם לצוות שלכם בעצמכם, ותברכו אותם באופן אישי, כדי להראות להם כמה אתם מעריכים את העבודה שלהם. אחרי כל ההשקעה שביצעתם - חשיבה על העובדים והמתנות, השקעה כספית והשקעה של זמן, תעשו את המאמץ האחרון ותמסרו את המתנות באופן אישי.

כמובן שישנם עוד הרבה אספקטים לבחירת מתנות מקוריות לעובדים שלכם, אבל יש לנו הרגשה שאם תלכו לפי הטיפים שרשמנו לכם למעלה, גם אתם וגם העובדים שלכם תרוויחו מהסיטואציה ותשמרו על מורל גבוה מאוד, עד למתנה הבאה ;)